IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Klasy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Austria
Admin
avatar

Liczba postów : 9
Join date : 20/08/2015

PisanieTemat: Klasy   Sob Gru 12, 2015 3:04 am
Klasami nazywać można również grupy zajęć pozalekcyjnych, mających miejsce w klasach poniżej liceum czy gimnazjum, gdy pojawiają się rozszerzenia. Można uznać, że w tym kompleksie szkół rozszerzenia są zawsze, lecz najpierw poza podstawą nauczania, zaś później już w programie edukacyjnym. Wprowadzam takie zasady, by nagle się nie okazało, że wszystkie mikronacje są za młode i nie należą do żadnej klasy, bo w ich szkole nie ma rozszerzeń. Tutaj są, acz w innej formie.

1. Artystyczna:
Klasa z rozszerzonymi zajęciami z zakresu sztuki, takimi jak plastyka czy muzyka zaś na lekcjach wychowania fizycznego przeprowadzane są często zajęcia z tańca. Dodatkowo uczniowie nauczani są sztuki tworzenia filmów czy zdjęć. Klasa przeznaczona dla osób posiadających talent artystyczny w choćby jednej z dziedzin, gdyż zajęcia nie wykraczają zbytnio ponad naturalny tok nauczania, jedynie rozwijają posiadane talenty. Nie ma więc możliwości, by osoba jedynie zainteresowana danym tematem, bez odpowiedniej wiedzy została odsunięta od reszty. Poziom zostaje wyrównany ku górze poprzez kształcenie osób, które dopiero odnajdują swój talent i rozwijanie talentu u tych, u których został on już stwierdzony.

2. Mundurowa
Klasa posiadająca rozszerzenie z wychowania fizycznego, które jest rozwinięte o podstawowe zajęcia spotykane na akademiach wojskowych czy policyjnych. Dodatkowo dużą role ma nauczanie podstaw działania obronnego (dawny przedmiot „przysposobienie obronne”), a także z zakresu BHP, działań w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Ważna jest tu również znajomość podstawowych informacji z zakresu biologii czy chemii jak rozróżnianie substancji żrących czy też trujących lub zapalających czy wybuchowych i ich wpływu na organizm ludzki lub jego otoczenie. Równie ważna jest znajomość postępowania w przypadku wykrycia zagrożenia w człowieku, podstawy działań służb porządku publicznego.

3. Medyczna
Rozwinięte są tu wiadomości z zakresu biologii, chemii, a także częściowo fizyki. Pozwala to na zrozumienie działania ludzkiego ciała, jego reakcji na kontakt z różnego rodzaju wirusami, truciznami czy też obiektami, mogącymi wyrządzić mu krzywdę. Dodatkowo często pojawiają się zajęcia z pierwszej pomocy, a także anatomii, by zrozumieć jaka część ciała może ulec uszkodzeniu i jak ją przed nim ochronić. Uczy się uczniów podstawowych zachowań w razie zagrożenia zdrowia i życia, a także rozpoznawania tychże zagrożeń

4. Ekonomiczna
Uczy postrzegania wartości i funkcji pieniądza, a także poszerza wiadomości z dziedziny matematyki. Pozwala zrozumieć działanie rynku poprzez nauczanie przedsiębiorczości. Osoby w tej klasie poznają rodzaje rynków i polityki ekonomicznej, a także prawa rządzące giełda i pieniądzem oraz sposoby na dostosowanie się do nich, by osiągnąć wymierny zysk, a także będą miały wiedzę pozwalająca na realne obliczenie zysków i strat.

5. Stosunki międzynarodowe
Rozszerza wiedzę z zakresu geografii, historii i języków. Nauka w tej klasie pozwala na zrozumienie konfliktów i zażyłości pomiędzy państwami, ich wad i zalet wynikających z ich położenia geopolitycznego oraz poznania języków, które pozwalają na pogłębienie swoich relacji z obywatelami większości krajów. Również przekazywana jest wiedza na temat ustrojów politycznych, by zrozumieć nastroje panujące w krajach i wynikające z tego relacje między państwami

6. Humanistyczna
Nacisk kładziony jest na wiedzę językowa i historyczną, a także na umiejętność pisania i wysławiania się. Prowadzone są zajęcia również z dziedziny dziennikarstwa. Uczniowie nauczani są różnych gatunków literatury, a także sposobów ich tworzenia jak i również powodów ich powstawania wynikających z sytuacji społeczno-politycznej. Dodatkowo nauczani są technik swobodnej wypowiedzi i relacjonowania zdarzeń.

7. Techniczno-Informatyczna
Rozszerza wiedzę uczniów z zakresu technologii informacyjnej oraz spraw technicznych, związanych z ogólnym zastosowaniem technologii w świecie współczesnym, dając im możliwość poznania działania skomplikowanych urządzeń.


8. Ogólna
Klasa dla osób, które nie podjęły jeszcze decyzji na temat tego, co będzie ich życiową pasją czy sposobem na spełnienie zawodowe. Podaje podstawowe informacje z możliwie największej ilości dziedzin, pozwalając wybrać swą drogę w przyszłości, posiadając odpowiednią wiedzę by zrozumieć podstawy większości dziedzin zawodowych i naukowych.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Klasy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Największa Światowa Akademia :: Informacje :: Opis fabuły-
Skocz do: